Ik hou er van om een sjaal te dragen, of eigenlijk nog liever een col. Heerlijk om een stuk stof om je nek te draperen, dat geeft mij een behaaglijker gevoel dan bijvoorbeeld een warm vest. Afgelopen winter heb ik mijn zelfgehaakte collen voortdurend gedragen, maar nu dat het weer lekkerder is, vond ik wol te warm worden.
Tijd dus voor een nieuwe col!
Ik had nog een doos tricot stof staan die ik een paar maanden geleden op Marktplaats had gekocht. Ik betaalde 15 euro voor ongeveer 7 meter stof (inclusief verzenden): zeker geen slechte deal. Voor mijn col gebruikte ik 60 cm van de gestreepte stof, waardoor de totale kosten onder de €1,30 bleven. Heerlijk goedkoop, daar hou ik van :)
Hoe maak je een col? Je knipt de gewenste breedte af (in mijn geval dus 60 cm) en naait de zijnaad dicht (goede kanten op elkaar). Ik deed dit met m'n lockmachine, wat een mooi professioneel resultaat geeft, maar met de zigzag steek van een gewone naaimachine gaat het ook. Ik moest mijn lockmachine trouwens drie keer inrijgen voordat het naaien goed ging. Een rotwerk, maar ik was trots dat het me gelukt was!
En dan... dragen maar! Echt, zo snel is het klaar. Je zou de randjes nog af kunnen werken met een locksteek of een zoompje, maar aangezien tricot niet rafelt, vond ik dat niet nodig.
Ik heb er de afgelopen twee dagen al zoveel plezier van gehad en ik ben blij dat dit hele simpele naaiwerkje me ook weer zin geeft om m'n naaimachine weer eens vaker te gaan gebruiken.
Reacties